Solcredit – o czym trzeba wiedzieć?

Solcredit jest pośrednikiem, nie udziela pożyczek i nie świadczy klientom bezpośredniej pomocy finansowej. Przedstawia konsumentowi, który ubiega się o pożyczkę, oferty adekwatne do jego preferencji, spośród grona współpracujących z Solcredit firm. Na stronie głównej swojej witryny internetowej zwraca uwagę, że nie jest pożyczkodawcą. 

Warunki, jakie należy spełnić w Solcredit

Mimo, iż Solcredit jest pośrednikiem finansowym to jasno określa warunki. Osoba, która ubiega się o pożyczkę powinna:

  • Mieć więcej niż 18 lat i co najwyżej 80 lat;
  • Posiadać polskie obywatelstwo i potwierdzić je za pomocą ważnego dowodu osobistego;
  • Zamieszkiwać na stałe na terenie Polski;
  • Dysponować numerem telefonu komórkowego i adresem e-mail;
  • Posiadać polskie konto bankowe.

Gdy klient nie płaci na czas…

Solcredit ostrzega przed konsekwencjami w przypadku braku spłaty pożyczki. Zaleca dokładne czytanie umów, w punktach poświęconych ewentualnym działaniom w przypadku nieotrzymania terminu zwrotu pożyczonych pieniądzy. Jest to zróżnicowane pod względem firm, które usługi udzielają. Ale może być przyjęty poniższy scenariusz: pożyczkodawca wpisze dane konsumenta do BIK (Biura Informacji Kredytowej), a następnie podejmie kroki prawne, by wyegzekwować należność.

Decydując się na chwilówkę należy dokładnie przeanalizować swoją sytuację gospodarczą, finansową i domową. Zastanowić się, czy na pewno będzie możliwość jej spłaty. A także, czy nie wpędzi ona w kłopoty, w konsekwencji prowadzące do spirali zadłużenia.

Źródło informacji: https://creditnow.pl/chwilowki/solcredit/