Analizy statystyczne pomoc

Cele serwera w chmurze

Jeżeli nie wiemy, jaki serwer wybrać, zastanówmy się nad tym w chmurze. Ma on naprawdę wiele zalet.

Mniejsze wydatki

Przede wszystkim serwer w chmurze pozwala na niższe wydatki na infrastrukturę technologiczną. Możemy obniżyć koszty zarządzania  i utrzymania serwerów IT. Zamiast kupować drogie systemy i sprzęt dla naszej firmy, możemy obniżyć koszty, korzystając z usług dostawcy serwerów w chmurze. Koszty operacyjne też będą niższe. Koszt aktualizacji systemu, nowego sprzętu i oprogramowania może zostać uwzględniony w umowie. Nie trzeba już płacić za fachowy personel. Koszty zużycia energii będą mniejsze. Jest też mniej opóźnień.

Globalizacja przestrzeni roboczej

Globalizacja obszaru roboczego lub systemu może zwiększyć wydajność i sprawność systemu. Mamy możliwość dostępu  do danych z domu, na wakacjach lub w czasie podróży, pod warunkiem, że mamy połączenie z Internetem. Jeśli potrzebujemy dostępu do swoich danych, gdy jesteśmy poza biurem, możemy szybko i łatwo połączyć się z wirtualnym biurem.

Większa elastyczność

Firma może szybko skalować lub zmniejszać potrzeby w zakresie operacji i pamięci masowej, aby dopasować się do sytuacji, zapewniając elastyczność w miarę zmieniających się potrzeb. Zamiast kupować i instalować drogie aktualizacje samodzielnie, dostawca usług w chmurze może sobie z tym poradzić. Korzystanie z chmury zwiększa czas na prowadzenie firmy. Może sobie też łatwiej poradzić z ewentualną awarią. Takie chmury są bardzo popularne, również ze względu na dostępność i bezpieczeństwo.